Іменні стипендії

ogievskПрофесор Володимир Васильович Огієвський – один із перших фахівців з радіотехніки в Україні.

Радіоспеціалізація в Київському політехнічному інституті зародилася на електротехнічному факультеті КПІ. В 1921 році В.В. Огієвським було організовано радіолабораторію, яка стала базою для розвитку радіотехнічної спеціальності, а в подальшому – радіотехнічного факультету.

Оскільки інтерес студентів та співробітників КПІ до радіосправи все зростав, в 1924 році у стінах радіолабораторії під керівництвом В. Огієвського було організовано радіогурток, а в 1925 році вийшла в ефір перша в СРСР аматорська колективна радіостанція – R1KPI.

У 1928 році на електротехнічному факультеті було виділено спеціалізацію радіотехніка. В 1928–1929 рр., коли почалося будівництво потужних радіомовних станцій в країні, В.В. Огієвський консультує будівництво станцій в Одесі, Харкові, Дніпропетровську,Тирасполі.

У лютому 1930 року на базі електротехнічного факультету КПІ було засновано Київський енергетичний інститут, в якому було створено радіотехнічний факультет і кафедру радіотехніки. З 1931 року почався регулярний випуск радіоінженерів.

З 2008 року на РТФ введено іменну стипендію імені В.В.Огієвського для студентів, які мають вагомий внесок в науково-технічну роботу, що виконується кафедрами. Інші стипендії:

  1. Стипендія Верховної Ради України.
  2. Стипендія президента України.
  3. Стипендія кабінету міністрів України.
  4. Стипендія компанії Melexis.

“Melexis” ­– відома бельгійська компанія в сфері ІТ, що працює з 1989 року та спеціалізується на виготовленні напівпровідникових інтегральних мікросхем для автомобільної та побутової техніки.

10–12 студентів, відібраних на конкурсній основі, навчаються кожного року за спеціальною програмою комп’ютерного проектування інтегральних схем та отримують додаткові стипендії. Після вдалого завершення такого навчання студенти працевлаштовуються на фірмі.


melexix