Цикл лабораторних робіт на тему «Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку в програмному середовищі «Атол».

Студенти групи РА-61м Верченко О.С. та Єзерський Н.В. під керівництвом професора кафедри РОС Калюжного О.Я. розробили в рамках виконання своїх магістерських робіт методичні вказівки для циклу лабораторних робот на тему «Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку в програмному середовищі «Атол».

ПС «Атол» забезпечує виконання задач частотно-територіального планування мереж мобільного зв’язку та візуалізацію їх результатів для усіх діючих стандартів. Також програмне забезпечення надає можливість оцінювати одержані результати передбачення вбудованими у середовище інструментами, зокрема, за допомогою гістограм та кумулятивних функцій розподілу а також їх експорт у зовнішні середовища для подальшого аналізу.

Цикл лабораторних робот включає як теоретичну частину, в якій наведено основні відомості щодо ПС «Атол», так й практичні вправи, зокрема, створення проекту, роботу з цифровими мапами, установку та аналіз роботи базової станції, розробка мережі базових станцій для найкращого охоплення заданого району обслуговування. Зокрема, на рис.1 представлено покриття за сигнальним рівнем групи базових станцій, що охоплюють район НТУУ «КПІ».

1

Для додаткового аналізу отриманих даних пропонується використання програмного середовища Matlab. Студентами розроблено відповідні програми імпорту даних з ПС «Атол» для порівняння споріднених характеристик, отриманих за різних умов. Зокрема, на рис.2 показано порівняння результатів передбачення площі покриття для базової станції з різною шириною діаграм спрямованості антен у горизонтальній площині (синій колір – ширина 33°, зелений – 65° ).

2

ten + six =